Ramen Burger™ stworzony z “zupek chińskich”.

Składniki:

 • 4 opakowania zupek typu “Ramen”
 • 4 jajka
 • 500 g mielonej wołowiny (20%-25% tłuszczu)
 • 3 liście zielonej sałaty
 • cebulka dymka
 • sos do hamburgerów lub ketchup, majo itp.
 • woda
 • tłuszcz do smażenia

 Wykonanie:

 1. Makaron wrzuć do dużego naczynia, wlej do niego 4 rozbełtane jajka oraz koncentraty z zupek. Wymieszaj wszystko dokładnie i odstaw na jakieś 15 minut do lodówki.  Makaron powinien wchłonąć płyn z jajek i stać się miękki. Gdy dalej jest za twardy, możesz dodać trochę gorącej wody.
 2. W międzyczasie z mięsa uformuj trzy duże klopsy. Wołowina w czasie smażenia skurczy się dosyć mocno więc zrób je ok. 2 razy większe niż takie jakie chciałbyś mieć.
 3. Jako formy do “bułek”, użyłem okrągłego naczynia ceramicznego o średnicy ok. 12 cm. Naczynie wyłożyłem folią spożywczą i wypełniłem 1/6 rozmiękczonego makaronu. Folię zawiń do góry i ubij makaron jakimś mniejszym okrągłym naczyniem (np. kieliszkiem). Chodzi o to by “bułka” była zwięzła i się nie rozpadała w czasie smażenia. Tak przygotowane połówki odłóż na 15 minut do zamrażarki.
 4. Makaron wyciągnięty z folii, smaż na patelni, na złocisto, z dwóch stron. By przełożyć bułki na patelnię, najlepiej odwiń górę foli i delikatnie wszystko przełóż (odwiniętą częścią do dołu). Jeśli się trochę rozpadło, to nic nie szkodzi. Jakąś łyżką lub szpachelką można przywrócić właściwy kształt.
 5. Mięso posól, popieprz i smaż w tym samym tłuszczu co makaron, po 4 minuty z każdej strony.
 6. Teraz na placku z makaronu ułóż liść sałaty, mięso, ew. ser, pokrojoną dymkę, sos i drugi makaronowy placek!

Uwagi:

Ramen Burger™ wynalazł Keizo Shimamoto, 35-letni kucharz, blogujący na temat zupek instant z makaronem “Ramen”. Facet powinien za to dostać kulinarnego Nobla.

Inwencja Keizo polega na zastąpieniu tradycyjnych bułek odpowiednio uformowanym i przygotowanym makaronem z zupek Ramen. Wsad, to typowy średnio wysmażony, hamburger wołowy o zawartości tłuszczu ok. 25%. Mięso udekorował rukolą i zieloną cebulką a wszystko przyprawił koncentratem dodawanym do zupek.

Przerobiłem to danie z naszymi zupkami chińskimi i niestety makaron a’la Ramen daje dużą różnicę w konsumpcji.

Dodaj komentarz